Silnici na Šternberk čekají další omezení
Řidiče na frekventovaném tahu mezi Olomoucí a Šternberkem letos znovu čekají dopravní komplikace.…
foto: Vláda.cz
12. 03. 2020 - 14:19
Vláda i dnes jednala o dalších opatřeních, které mají zabránit šíření koronaviru. Rozhodla se vyhlásit nouzový stav, který potrvá třicet dnů.
Podle Andreje Babiše je v Česku 96 nakažených a nouzový stav má bránit většímu rozšíření nemoci mezi obyvatele.
Rovněž prozradil, že vláda zakazuje mezinárodním dopravcům přepravovat cestující přes hranice. Přes ty se tak bude dát dostat jen přes jedenáct kontrolovaných hraničních přechodů.
Na tiskové konferenci Babiš mimo jiné oznámil i zákaz akcí, kde by mohlo přijít více než 30 lidí. A to s platností od pátku 6:00.
Majitel studentské hospody v centru Olomouce na nová opatření reaguje tím, že dnes bude mít zavřeno, další dny pak uvidí podle domluvy s pracovníky.
Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelných, ekologických nebo průmyslových katastrof, nehod nebo jiného nebezpečí, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví nebo majetkové hodnoty anebo vnitřní pořádek a bezpečnost. Opatření může trvat až třicet dnů, vláda tak vyhlásila nejdelší možnou dobu.
Řidiče na frekventovaném tahu mezi Olomoucí a Šternberkem letos znovu čekají dopravní komplikace.…
Olomoučtí policisté sdělili ve středu ve zkráceném přípravném řízení podezření pětadvacetiletému…
Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech na Výstavišti Flora Olomouc se po zimní údržbě znovu…
Vážná dopravní nehoda dodávky a osobního vozu zaměstnala v úterý 3. února odpoledne složky…
Olomoučtí kriminalisté zahájili v minulém týdnu trestní stíhání devatenáctiletého muže, kterého…
Zoologická zahrada Olomouc bilancuje. Uplynulý rok přinesl mnohé. Odchovalo se 266 mláďat, branami…