Gepardí mláďata se brzy podívají ven
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
foto: HZS Olomouckého kraje
26. 01. 2026 - 11:27
Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí dopoledne u požáru chaty v Podlesí u Malé Moravy. Po příjezdu prvních jednotek byl přístřešek a část střechy objektu v plamenech.
Hasičům se požár podařilo lokalizovat pomocí tří proudů vody. Zásah probíhal v dýchací technice, přičemž hasiči využívali také výškovou techniku k dohašování skrytých ohnisek. „Zasahujeme v dýchací technice a v současné době využíváme výškovou techniku k dohašování ohnisek požáru,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Běhal.
Na místo byl povolán řídicí důstojník územního odboru i vyšetřovatel příčin požáru. Přesná příčina vzniku požáru zatím stanovena nebyla. Předběžná výše škody podle hasičů přesáhne jeden milion korun.
Na zásahu se podílely jednotky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ze stanice Šumperk, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje ze stanice Králíky a dobrovolní hasiči z Malé Moravy, Hanušovic, Bratrušova a Králík.
Olomoucká zoo slaví mimořádný chovatelský úspěch. U geparda štíhlého se jí daří odchovávat šest…
Šelmy olomoucké zoo se předhánějí v tom, kdo dříve světu oznámí narození dalšího potomka. Na svět v…
Jako první v republice pořídil Olomoucký kraj mobilní hlukoměr. Policisté jej budou využívat při…
Jedním z projektů ochrany přírody, které olomoucká zoo aktivně podporuje, je od roku 2024 i ochrana…
Napětí, překvapení a radost z objevování. Galerie Šantovka přivítá netradiční nákupní koncept King…
Starou lávku přes Bystřici, po které denně procházejí chodci a projíždějí cyklisté mezi Kaštanovou…