Záhadná krabice na Envelopě mňouká a vypouští olomoucká kvanta
Upozornit na špičkový olomoucký výzkum na poli kvantových technologií, to je hlavním cílem nového…
foto: Vizualizace: Redstone
29. 02. 2024 - 15:54
Do předběžných tržních konzultací s radnicí na téma stavby nové multifunkční haly v Olomouci měly vstoupit dvě společnosti - olomoucká skupina Redstone a stavební gigant Strabag. Druhá jmenovaná společnost ale své návrhy vzala zpět a dále už s městem jednat nebude.
Důvodem je pravděpodobně představa města o následném režimu fungování nové haly. Ten, kdo ji jako svou investici vybuduje, by ji pak měl také provozovat s případnou spoluúčastí města.
"Na základě podkladů, které jsme obdrželi v rámci předběžných tržních konzultací, jsme město informovali, že jako vlastní investici, což je v toto případě podmínkou, projekt realizovat neplánujeme," potvrdila Hanáckému Večerníku Edita Novotná, tisková mluvčí společnosti Strabag.
Ve hře je tak dál pouze skupina Redstone, která navrhla vybudování haly v rámci projektu Nová Velkomoravská. Ta už mezitím na sklonku minulého roku rozjela jednání s několika renomovanými architektonickými studii o možné podobě nové haly.
Upozornit na špičkový olomoucký výzkum na poli kvantových technologií, to je hlavním cílem nového…
Na Svatém Kopečku opravují autobusovou zastávku ve směru na Olomouc. Práce odstartovaly 5. srpna a…
Poprvé od roku 2015 mají kraje zůstat bez pravidelného příspěvku ze Státního fondu dopravní…
Arionova kašna na Horním náměstí dostává novou sezónní květinovou výzdobu. Aranžmá pro letošní rok…
Olomouc se konečně přidává k městům, kde cestující nemusí před nástupem do MHD řešit automat,…
Olympia Olomouc v neděli 9. srpna ožila během, hudbou a energií stovek účastníků. Premiérový ročník…