Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce: zlé dlaždice v ulicích

Achillovy paty Olomouce: zlé dlaždice v ulicích

foto: Facebook Zlých dlaždiček v Olomouci

22. 12. 2019 - 09:00

V hanácké metropoli neexistuje velké množství problémů, které by to dotáhly až k vlastní stránce na největší sociální síti na světě, tedy facebooku. A přesto, minimálně jeden takový, i když lehce úsměvný, problém existuje.

Jde o Zlé dlaždice v Olomouci, jak se facebooková stránka jmenuje. Ta už sice více než dva roky nepřidává žádné příspěvky, to ale neznamená, že dlaždice by v Olomouci přestaly existovat. Nedej bože, že by snad přestaly štvát lidi.

A pokud nevíte, o co jde, zkusím vám popsat modelovou situaci, abyste si to dokázali představit. To se tak vaše přítelkyně ráno, před cestou na univerzitu fintí, namaluje si obličej, učeše krásně vlasy, obleče nejnovější rifle a kabát, ideálně světlé barvy, který si koupila minulý týden. Ví, že v noci pršelo, tak si pro jistotu vezme deštník, kdyby mělo pršet znovu. A vyrazí do olomouckých ulic. Cesta probíhá v pohodě, slečna se usmívá na všechny strany, když tu klopýtne a překvapí ji sprška té nejšpinavější vody, kterou si dokážete představit. Ne však z nebe, ale zespoda, dalo by se říct od podlahy, v tomto případě od dlaždiček. Jedna z nich totiž byla uvolněná, během deště pod ní nateklo a znelíbilo se jí, že na ni někdo šlape a ruší ji. Slečna a její světlý ohoz jsou zralé na výměnu.

To bychom měli modelovou situaci. Už víte, o čem mluvím? Situace se samozřejmě postupně zlepšuje, stále ale existují dlaždice, které skrývají mokré překvapení.

Další články