Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce: odpadky v parku

Achillovy paty Olomouce: odpadky v parku
Po akcích zůstává v parku řádný bordel.

foto: Lukáš Blokša

11. 01. 2020 - 15:00

Léto, nebo zima, podzim, nebo jaro, je to jedno, situace v olomouckých parcích v sobotu ráno, ale občas i v jiné dny, bývá velice často podobná. Nejspíš to jde v ruku v ruce s tím, jak jsou návštěvníci parku večer před víkendem nadšení z toho, že jim začalo volno. Proto se konají v různých místech čtyř olomouckých parků akce, během kterých se minimálně pije, podle občasných ležících stříkaček je nejspíš náplní zábavy i něco dalšího.

Problém nastává ve chvíli, kdy by měl nastat úklid po akci. Ten se totiž málokdy děje a o nepořádek, který za sebou povedené partičky zanechávají, se musí postarat zaměstnanci Technických služeb města Olomouce. Ale kdo to má pořád kontrolovat, a proč si po sobě ti lidi neuklidí?

Seriál Achillovy paty Olomouce

Zlé dlaždice v ulicích
Problém s chytrými koši
Tramvajová trať na Hrdinech
Problémy s bezdomovci
Schody z parku do centra u Konviktu

Olomoucké parky jsou zelenou ozdobou historického centra, to platí většinu času, pokud například mezi altánem a mauzoleem v Bezručových sadech nepotkáte několik přeplněných košů a laviček pokrytých odpadky, od krabic s džusem, přes skleněné flašky od alkoholu, až po, nejspíš posmrkané, hromady kapesníčků.

Co si pak musí myslet takoví turisté, kteří se třeba v sobotu ráno rozhodnou, že si udělají okružní procházku od Dolního náměstí, přes Bezručovy sady, kolem Dómu, až zpět do centra, tentokrát na Horní náměstí.

Další články