Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce: lomená galerie

Achillovy paty Olomouce: lomená galerie
Lomená galerie je poznamenaná různými vlivy.

foto: Lukáš Blokša

24. 01. 2020 - 15:00

Všichni, kdo se v Olomouci pravidelně pohybují, nejspíš to místo budou znát. Jedná se o podloubí mezi náměstím Republiky a univerzitním Konviktem. Průchod udělaný v domě nacházejícím se nad ním.

Řeč je o Lomené galerii. Ruku na srdce, kolik z vás ale vědělo, že jde o otevřenou galerii, kde by svá díla měli předvádět opravdu jen oslovení umělci. Ne, že by na to jedinci, kteří se nejspíš snaží proslavit, jinak se nedá jejich počínání vysvětlit, mysleli.

Mohlo by se zdát, že když přibude pár dalších malůvek k už tak barvami vystrojené Lomené, nikdo si toho nevšimne, nebo to snad nebude pokládat za důležité. Opak je ale pravdou. Pokud nějaký umělec vytvoří zajímavé dílo, na které je jistě právem hrdý, určitě ho nepotěšíte, když mu přes něj třeba černým sprejem nastříkáte svůj umělecký podpis. Myslete si, co chcete, ale opravdu ne.

To celé ale není jediný problém, se kterým se Lomená galerie potýká. Spousta lidí by ji totiž při své procházce ráda navštívila, ale to v některých chvílích jednoduše není možné. A proč? Komu by se chtělo obdivovat, i když třeba pokreslená, umělecká díla, když to v polootevřeném prostoru zapáchá mnohem hůř, než u většiny z nás na záchodě. Bohužel, bílé stěny kolem nakreslených děl jsou velice náchylné k zašpinění. A to různou paletou sortimentu, od zvratků, k dalším lidským výměškům.
 

Další články