Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce: legendární Plecharéna

Achillovy paty Olomouce: legendární Plecharéna

foto: Archiv redakce

06. 03. 2020 - 12:00

Jednou to přijít muselo. A v mém lamentování o tom, co všechno je na Olomouci špatně, od situace s bezdomovci, po obrazce různých barev a kvalit na stěnách. Jasně, olomoucká Plecharéna je legenda, která už snad v republice nemá obdoby.

Bohužel, s důrazem na to, že v republice nemá obdoby. Už roky v Olomouci existují plány, co s tímto legendárním stánkem, kde olomoučtí hokejisté slavily svůj titul, oplakali pád do druhé ligy i jásali při návratu mezi českou hokejovou smetánku, bude.

Bohužel, ze slibu rekonstrukce, nebo úplně nové multifunkční haly, se postupem času stává jakýsi evergreen předvolebních bojů o teplá místečka na olomoucké radnici v historickém centru města.

Už klasicky se ozývají hlasy, že se blíží volby, budou zase sliby, které budou navázané na volební úspěch a chrám olomouckých hokejistů. A je to tak, stalo se i po posledních volbách, peníze na novou halu přislíbil dokonce i premiér Andrej Babiš. Humbuk kolem tohoto projektu však zdá se, alespoň v současné době, poměrně utichl... No a pak přišla kniha hejtmana kraje Oklešťka a přání nové haly kdesi na severu kraje. A s Plecharénou, smím-li se ptát, to bude jak?

Další články