Zde může být vaše reklama.

Muž na Přerovsku se pokusil zavraždit kamaráda, mají ho

Muž na Přerovsku se pokusil zavraždit kamaráda, mají ho

foto: archiv

30. 07. 2019 - 13:00

Ve středu 24. července dopoledne přijali policisté oznámení o nalezení zraněného devětatřicetiletého muže v obci Lipník nad Bečvou - Trnávka. Policisté po příjezdu zjišťovali, co se na místě událo. Na základě prvotních informací přijeli na místo kriminalisté územního odboru Přerov, kteří provedli ohledání místa činu, zajistili stopy a zjišťovali veškeré poznatky k případu. Odhalili významné rozpory ve výpovědi a vzhledem k závažnosti případu, přivolali kriminalisty krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Ti případ převzali a ve vyšetřování pokračovali. Krajským kriminalistům se podařilo za pomoci přerovských policistů a kriminalistů do 24 hodin od oznámení případ objasnit, pachatele zadržet a obvinit jej z výše uvedeného zločinu.

Motiv činu vyšetřovatelé zjišťují. Mezi oběma muži pravděpodobně došlo ke slovní rozepři, která přerostla ve fyzickou potyčku. Mladší z mužů měl nožem zaútočit na staršího muže, kterého velmi vážně zranil. Oba muži se znali a bydleli v pronajatém bytě, každý ve svém pokoji.

Obviněný muž nebyl v minulosti stíhán pro trestnou činnost.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby.

Obviněnému muži hrozí za trestný čin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Další články