Červenec byl pro záchranáře výrazně rušnější
Prázdniny rozhodně neznamenaly klidnější období pro záchranáře v Olomouckém kraji. Naopak, během…
foto: Pixabay
15. 04. 2020 - 09:31
Pokud by koronavirová pandemie nebyla, deváťáci by tento týden dělali přijímací zkoušky na střední školy - první ze dvou pokusů. Tak to ale není a ministerstvo školství rozhodlo, že přijímačky se uskuteční až po návratů žáků do škol a deváťáci budou mít pouze jeden pokus.
Žáci devátých tříd budou mít stále možnost hlásit se na dvě školy, ale přijímací zkoušku budou muset zvládnout na první pokus. Nebude tedy možnost výsledek opravit v dalším kole.
Toto rozhodnutí vyvolalo vlnu nevole mezi žáky devátých tříd a jejich rodiči. Na internetu vzniklo hned několik petic, které proti tomu protestují.
Ředité škol ale rozhodnutí vítají. „V souvislosti s přihláškami, zápisovými listy pak musíme počítat s úvazky, plánovat příští školní rok a to už koncem června začíná být dost napínavé, když nebudeme pořádně znát počet žáků. Budeme muset hodně odhadovat, pracovat s rizikem, s pravděpodobností,“ řekl Českému rozhlasu Petr Sklenář, ředitel olomoucké střední školy zemědělské a zhradnické.
Souhlasí také ředitel gymnázia v Prostějově, Michal Šmucr. „Pokud nastoupíme v druhé polovině května nebo začátkem června do školy, tak to pro nás bude určitý časový stres. Protože budeme mít měsíc na to, abychom zvládli přijímací řízení i maturitní zkoušky,“ řekl Českému rozhlasu.
Podle schváleného mimořádného nařízení se přijímací zkoušky uskuteční nejdřív 14 dní po otevření škol.
Prázdniny rozhodně neznamenaly klidnější období pro záchranáře v Olomouckém kraji. Naopak, během…
Olomoucká botanická zahrada by se měla v příštích letech postupně proměnit. Město chce jako první…
Tři dětská hřiště v Olomouci se ještě v letošním roce dočkají zásadní obnovy. Město investuje…
Tragické následky měl o víkendu požár kůlny v Hranicích. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů,…
Na Svatém Kopečku začala oprava autobusové zastávky ve směru na Olomouc. Práce odstartovaly 5.…
Devět požárů během jediného dne zaměstnalo hasiče v Olomouckém kraji. Zasahovali u hořící chatky,…