
Cestu do Ameriky komplikují kulturistovi utržené šlachy
Už titulek článku napovídá, jaká komplikace v posledních dnech potkala olomouckého reprezentanta v…
foto: Petr Pelíšek
05. 03. 2020 - 23:01
Proti soupeřkám z Brna nastoupil v předposledním, 26. kole základní části extraligy volejbalistek tým VK UP Olomouc. Univerzita hostila Královo Pole a popáté v řadě se radovala z vítězství ve třech setech
První set olomouckého utkání se rozhodoval prakticky už v samotném začátku, kdy se Hanačky při podání Trnkové ujaly vedení 7:1, rychle je ještě navýšily (12:3) a pak už svůj náskok v podstatě jen udržovaly. Královo Pole si nakonec v této části připsalo pouze patnáct bodů a domácí tým vedl 1:0.
V úvodu druhého dějství však Olomoučanky zaskočila servisem hostující Uglenková (3:2, 3:10) a univerzita musela dotahovat. Dlouho se jí to nedařilo (9:14), až přišla na podání domácí Orvošová a s ní dokonalý obrat - 12:16, 23:16. Brňanky už do konce přidaly jediný bodík a po výsledku 25:17 to bylo 2:0.
Podobnou šňůru si vysokoškolačky schovaly i do polovice třetí sady, v níž s pomocí servírující nahrávačky Handleyové otáčely ze 7:9 na 16:9. V tu chvíli bylo takřka dobojováno a konečné skóre 25:17 už jen pečetilo tříbodový triumf Olomouce.
„V prvním a třetím setu jsme se vždy zasekli v jednom postavení. Škoda druhé sady, v níž nás při našem náskoku zastavila i jedna chyba rozhodčího. Tam jsme to mohli víc zdramatizovat. To nic nemění na tom, že soupeř byl lepší, zvítězil zaslouženě a já mu k výhře gratuluji,“ uznal hostující kouč Matúš Kalný.
„Do utkání jsme šli z plné přípravy na play-off. Holky můžou být trochu unavenější, i proto jsme rádi za výhru ve třech setech. Vždy, když jsme potřebovali, tak jsme zabrali a soupeři nedali šanci. Ve druhém setu nám pomohla střídající Michalíková, která uklidnila hru a složila důležité balony,“ řekl šéf domácí lavičky Petr Zapletal.
Dlouhodobou část extraligy završí univerzita v sobotu 7. března od 17 hodin derby zápasem ve Šternberku.
VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:0 (15, 17, 17)
Rozhodčí: Kavala, Kubinec. Čas: 65 minut. Diváků: 350.
Olomouc: Handleyová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Ambrožová, Strušková, libero Stavinohová. Střídala: Michalíková.
Královo Pole: Carpentierová, Kvapilová, Šunderlíková, Uglenková, Judlová, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Šloufová, Podhrázká, Pavlíková, Stráská.
Už titulek článku napovídá, jaká komplikace v posledních dnech potkala olomouckého reprezentanta v…
Přestupové okno, jaké klub ještě nezažil. Přesně to se děje v SK Sigma Olomouc po změně majitele.…
Potvrdit tři body získané na Slovácku se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepodařilo. Doma na Andrově…
Ve 2. kole Chance Ligy čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc první domácí utkání v soutěžním ročníku. Na…
Další historickou metu překonají v nové sezoně basketbalisté BK Olomoucko. Vedle domácích soutěží…
Vedení SK Sigma Olomouc chce odstartovat novou éru olomouckého fotbalu se vším všudy. Proto se…