Fotbalistům SK Sigma zajistili postup střídající hráči
Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou ve finále skupiny o umístění v Chance Lize. K postupu přes…
foto: Petr Pelíšek
05. 04. 2022 - 19:00
Házenkářky DHK Zora Olomouc ovládly derby ve Zlíně. Zápas čtyřiadvacátého kola interligy rozhodly Hanačky už v prvním poločase.
Zlín v posledních kolech pravidelně ukazoval, že dokáže pozlobit největší favority soutěže. Přehrál Kynžvart i Chorzów s Hodonínem a remizoval s Dunajskou Stredou. Olomouc i proto neponechala nic náhodě. Po úvodní čtvrt hodině hry vedla už 7:2 mimo jiné po dvou gólech Natálie Kuxové. Náskok se dařilo Zoře udržovat.
Hlavně díky dobré defenzivě dokázaly hostující hráčky dokráčet k vítězství v první půli s náskokem sedmi gólů, čtrnáctou branku vstřelila opět Kuxová a to v poslední vteřině půle, úvodní brankou zároveň načala poločas druhý. Zlín pak třemi brankami v řadě snížil na 10:15, ale olomoucké hráčky drama nepřipustily a to i přesto, že se bránily dokonce v dvojnásobné početní nevýhodě při trestech Kuxové s Terezou Kubáčkovou. Koncovka duelu už opět patřila Zoře. V rozmezí 55.-60. minuty nastřílely Hanačky šest gólů, třikrát pálila přesně Martina Přikrylová. Jasná výhra tak nakonec mířila do Olomouce.
Handball PSG Zlín – DHK Zora Olomouc 18:29 (7:14)
Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmičky: 4/1:2/2. Vyloučení: 3:4.
Handball PSG Zlín: Blažková, Jechová, Stojarová – Herbočková, Daňková 1, M. Sekulová 3, Hozová, Podškubková, Ševčíková 2/1, Kolářová 3, L. Sekulová, Polomíková 1, Sedláčková 1, Křičková 6, Holincová 1. Trenér Ivo Vávra.
DHK Zora Olomouc: Polášková, Haládiková – Kapsová, Jansová, Sovová 3/2, Kašpárková 8, Přikrylová 3, Roupcová 1, Krajčovičová, Machačová, T. Fyčáková 1, Hejlová 2, Kuxová 7, Kubálková 3, Kubáčková 1. Trenér Libor Malínek.
Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou ve finále skupiny o umístění v Chance Lize. K postupu přes…
Splnit postupový úkol. To je cíl, se kterým půjdou fotbalisté SK Sigma Olomouc do domácího…
Dva roky po sobě je Patrik Šerý světový držitel prvního místa žebříčku IFBB mezi medailisty z…
Trenérské duo Petr Fiala – Petr Svoboda už je v akci. Hokejistům HC Olomouc začala příprava na…
Tři jedna vyhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc první zápas semifinále skupiny o umístění v Chance…
Hokejisté HC Olomouc už mají trenéra pro novou extraligovou sezónu. Po odchodu Róberta Petrovického…