Zde může být vaše reklama.

Hrají s posledním 22. kolo: Fotbalisté SK Sigma jedou do Budějovic

22. kolo: Fotbalisté SK Sigma jedou do Budějovic

foto: Petr Pelíšek

23. 02. 2024 - 15:00

Anglický týden zakončí fotbalisté SK Sigma Olomouc zápasem 22. kola FORTUNA:LIGY v Českých Budějovicích. Hanáci se na úvod jara zmítají v hluboké krizi, ze tří zápasů získali jen jeden bod, aniž by se jim povedlo skórovat. Na hřišti posledního celku tabulky už potřebují nutně zabrat. Hraje se v neděli s výkopem v 15.00.

Sigma se po zimní pauze zatím trápí, její plány na boj o co nejlepší umístění, začínají být v ohrožení. „Je to problém. Vyhlásili jsme ambici hrát minimálně o šestku a to je velká komplikace. Nikdo jiný, než my sami, nám z toho ale nepomůže. V Teplicích jsme nehráli dobrý zápas a nebyl první. Na druhou stranu jsme si vypracovali příležitosti, ale je vidět, že nejsme v pohodě. Sebevědomí hráčů není na optimální úrovni. V neděli ale máme další zápas v Budějovicích a musíme to prolomit. Musíme si pro to víc jít a víc pro to udělat,“ řekl Václav Jílek, trenér SK Sigma.

V olomoucké sestavě bude, kromě marodů, což jsou například Antonín Růsek, Jan Navrátil, Jan Fiala, Juraj Chvátal nebo Jan Fortelný, chybět také stoper Vít Beneš, který byl ve středeční dohrávce v Teplicích vyloučen. Sigma tedy opět nebude kompletní. „Nechci v tom hledat alibi. Jsou tady další hráči, kteří by to měli plnohodnotně zvládnout. Nikdy to není o osmi nebo deseti lidech. Faktem je, že Zmrzlého a Chvátala nahrazujeme těžko. Ostré kraje, které ve variabilitě a invenci dokáží udělat překvapivé řešení, nám chybí. Do toho nám schází ještě Navrátil, který je čerstvě po operaci kolena. Jsou to tři dynamičtí nepříjemní hráči s kvalitou nahoru a plnohodnotně se nám je nedaří nahradit. Nicméně musíme najít další možnosti,“ uvedl Jílek a dodal: „U Navrátila to bude trvat tři nebo čtyři týdny. Nenašlo se tam nic závažného, ale proběhl artroskopický zákrok a nějaké čištění. U Chvátala jde o lýtkový sval. Je tam lehké natažení, může to být otázka dnů, možná týdne, aby byl připravený do zápasu.“

Zápas SK Dynamo České Budějovice versus SK Sigma Olomouc začne v neděli 25. února v 15.00. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Filip Kotala, asistovat na pomezí mu budou Ivo Nádvorník a Radim Dresler.

Jak nastoupí:
Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, Hellebrand – Šigut, Ondrášek, Alli. Trenér Jiří Lerch.
SK Sigma Olomouc: Stoppen – Křišťál, Pokorný, Novák – Zorvan, Ventúra, Breite, Pospíšil, Vodháněl – Juliš, Singhateh. Trenér Václav Jílek.

Další články