Fotbalisté SK Sigma nestačili na Baník
První venkovní utkání fotbalistů SK Sigma Olomouc skončilo neslavně. Hanáci v Ostravě nestačili v…
foto: Petr Pelíšek
05. 10. 2021 - 14:30
Ambiciózní Pardubice budou dalším soupeřem basketbalistů BK REDSTONE Olomoucko. Na Hanou hosté přijíždějí v rámci 6. kola Kooperativa NBL, zatím ale odehráli pouze tři zápasy s bilancí dvou výher a jediné porážky. Střetnutí se hraje 6. října od 18 hodin.
„Na Pardubice jsme narazili během přípravy v rámci Federálního poháru. Až na druhou čtvrtinu jsme odehráli vyrovnané utkání a přesně to chceme zopakovat. Pouze výsledek by mohl být opačný,“ přeje si kouč BK REDSTONE Robert Skibniewski.
Pardubice v minulé sezoně skočily ve čtvrtfinále play–off, letos mají mnohem vyšší cíle a tomu odpovídala jejich aktivita na přestupovém poli. Východočeši získali do kádru Davida Pekárka z BK Olomoucko a Petra Šafarčíka z mistrovského Nymburka. Sestava zůstala z velké části pohromadě, vyměnili se pouze někteří cizinci a zůstal i reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral.
„Soupiska soupeře opravdu vzbuzuje respekt. Je hodně kvalitní, stejně jako trenér týmu Dino Repeša. Pardubice mají na všech pozicích nebezpečné hráče. I tak chceme využít výhodu domácího prostředí a urvat vítězství,“ říká Skibniewski.
Zajímavé bude střetnutí také pro výkonného ředitele domácího klubu Michala Pekárka. Na druhé straně palubovky totiž bude stát syn David. „To vůbec neprožívám. Takové věci sportovní život prostě přináší. Spíše vnímám celkovou kvalitu soupeře. Pardubice mají hodně silný tým, který se před sezonou hodně posílil a bude patřit k nejlepším v celé soutěži. K případnému úspěchu budeme potřebovat výkon na hranici našich možností,“ uvedl Michal Pekárek.
První venkovní utkání fotbalistů SK Sigma Olomouc skončilo neslavně. Hanáci v Ostravě nestačili v…
První letošní velký zápas čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc. Ve 21. kole Chance Ligy hrají v Ostravě…
Fanoušci SK Sigma Olomouc se na začátku letošního roku nestačí divit. Jejich milovaný klub hlásí…
Český kulturista Patrik Šerý z Olomouce znovu potvrdil výjimečné postavení na světové scéně. V…
Skvělou konfrontaci se špičkovým evropským basketem zvládli se ctí basketbalisté BK Olomoucko. V 7.…
Ani potřetí v sezoně nedokázali basketbalisté BK Olomoucko vyzrát na výběr USK Praha. Ve druhém…