Zde může být vaše reklama.

PO ŠESTI LETECH Sokolové zvou na generálku sletu v Přerově

Sokolové zvou na generálku sletu v Přerově

foto: ČOS

12. 06. 2024 - 02:28

Přerov – Všesokolský slet v Praze začne první prázdninovou neděli v Praze. Pokud vám to nevyjde do hlavního města, můžete se mrknout na krajskou generálku v Přerově. Ta se chystá již tuto sobotu 15. června na městském stadionu. Na sletu Olomouckého kraje předvede unikátní hromadná vystoupení na dva tisíce cvičenců.

Na krajském sokolském sletu se připravte na strhující podívanou plnou. Náš slet je jeden z největších krajských sletů co do počtu cvičenců, slibuje nezapomenutelný den plný krásných choreografií a přátelské atmosféry,“ zve Petr Douda, starosta pořádající sokolské župy Středomoravská - Kratochvílova.

Slet bude v sobotu zahájen ve 14.30 průvodem z Masarykova náměstí, následovat bude přehlídka 11 hromadných skladeb všech generací od 15:00 na stadionu. Fanoušci se můžou těšit například na silné muže v trojpatrových pyramidách či elegantní ženy, které jsou důkazem toho, že pohyb je především radost. Strhnou je hravé skladby pro školáky a dojmou tříleté děti, které nejen že se na velké ploše neztratí, ale zacvičí s naprostou samozřejmostí.

Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ říká Martin Chlumský.

Sletový týden v Praze

Regionální slety jsou nedílnou součástí XVII. všesokolského sletu. Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července, na který z celého Česka přijede až 20 tisíc účastníků. O slet je mimořádný zájem. Na hromadné skladby ve Fortuna Aréně v pražském Edenu zbývá posledních 25 % vstupenek, které jsou pro zájemce k dispozici prostřednictvím prodejce Ticketportal.

 

Další články