Zde může být vaše reklama.

O TŘÍDĚNÍ VTIPNĚ Michal Nesvadba, Klára Kneblová a další: zábavná talk-show pro olomoucké školáky

Michal Nesvadba, Klára Kneblová a další: zábavná talk-show pro olomoucké školáky

foto: Jan Andreáš

13. 03. 2024 - 11:18

Zajímavý nápad, jak přesvědit nejmladší generaci o ekoloigickém chování - v Olomouci spouští sérii talk-show s populárními osobnostmi a odborníky na téma a třídění odpadů. Školáci se setkají s Michalem Nesvadbou a dalšími osobnostmi, téměř vrstevníky. 

Hosté talk-show učí olomoucké školáky poutavou formou, jak se chovat ekologicky a správě při třídění postupovat. Talk-show pořádá magistrát ve spolupráci se společností EKO-KOM pro žáky a učitele prvních stupňů základních škol.

Co je to odpadová pyramida? Jak správně třídit plasty, papír nebo nápojové kartony? „Navazujeme na loňskou akci pro školáky ze šestých až devátých tříd a studenty nižších ročníků víceletých gymnázií, která se setkala s velkým úspěchem. Žáci a jejich učitelé se mohou opět těšit na vtipná videa, rozhovory s populárními herci či sportovci a celou řadu zajímavých informací o odpadové problematice,“ popsal náměstek olomouckého primátora Otakar Štěpán Bačák.

Bezmála čtyři tisíce školáků z prvních až pátých ročníků zavítá v dopoledních hodinách od středy 13. do pátku 15. března do sálu kina Metropol, kde se uskuteční Kouzelná talk-show o odpadech – série hodinových besed. Učitelé na akci pro žáky obdrží i tematické propagační předměty a materiály k využití ve výuce.

Žáci se mohou těšit např. na oblíbeného herce Michala Nesvadbu, populární herečku olomouckého Divadla Tramtarie Barboru Šebestíkovou nebo juniorskou mistryni světa ve slalomu na divoké vodě Kláru Kneblovou. Akci organizuje odbor městské zeleně a odpadového hospodářství a odbor školství magistrátu ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.

Další články