Zde může být vaše reklama.

ŽIVÉ PASTI Masožravé rostliny z celého světa opět na Floře

Masožravé rostliny z celého světa opět na Floře

foto: Výstaviště Flora

28. 05. 2024 - 09:28

Olomouc - Až do 9. června můžete navštívit tradiční výstavu masožravých rostlin Živé pasti, kterou najdete ve sbírkových sklenících Výstaviště Flora ve Smetanových sadech. K vidění jsou například masožravé liány z Asie, které uloví i malé hlodavce, masožravky, které rostou v české přírodě, či přes 30 let staré masožravé rostliny vysoké více než jeden metr.

„Výstava masožravých rostlin se stala pevnou součástí portfolia akcí v našem areálu. Díky spolupráci našeho zahradnického oddělení se zkušenou pěstitelkou Markétou Aubrechtovou zdobí každý ročník řada unikátů a také působivá expozice. Věřím, že právě díky tomu se návštěvnost této výstavy v posledních letech zvyšuje,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

A jaké rarity mezi masožravkami na vás čekají? K vidění bude mimo jiné unikátní kolekce vodních masožravých rostlin. A to včetně vzácné aldrovandky měchýřkaté či rosnatky královské z jižní Afriky. Anebo rosnatka kapská považovaná za nejúčinnější masožravku v boji proti octomilkám pocházející taktéž z jižní Afriky.

Návštěvníci výstavy budou moci spatřit i masožravé bromélie a také raritní heliamfory z těžko přístupných Stolových hor jižní Ameriky. Mezi vystavenými rostlinami samozřejmě nebude chybět ani nejznámější masožravka na světě – mucholapka podivná spolu s celou řadou jejích zajímavých klonů. „Rychlost pohybu čepelí mucholapky podivné je bleskurychlá. Uzavře kořist do svých pastí do půl vteřiny,“ doplnila pěstitelka Aubrechtová.

Výstava Živé pasti 2024 je otevřená každý den od 9 do 18 hodin a je prodejní. Vstupenky na její letošní 5. ročník jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc či přímo ve sbírkových sklenících.

Další články