Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce: nepořádní sousedé

Achillovy paty Olomouce: nepořádní sousedé

foto: Lukáš Blokša

06. 02. 2020 - 20:00

V dnešní době, kdy doma máme nádoby na všechny možné odpady a podobně je to i na ulicích, kde existují kontejnery snad opravdu na všechno, je opravdu zvláštní, že někdo ještě dokáže zaneřádit i prostor kolem kontejnerů.

A tím kontejnery na všechno myslím opravdu na všechno. Od klasických na plast, papír, sklo, až po baterie, olej a oblečení. Nikdo v historii nemohl říct, že by se dalo třídit tak důkladně, jak se to děje teď.

A přesto, když chce jít člověk vyhodit odpad, který si v domě poctivě vytřídil, setká se u kontejnerů často s nepochopením. Otázka je, kdo to nechápe… Když je kontejner plný, proč někdo prostě odhodí bordel vedle něj? Kdo to po těch lidech má sbírat? Proč přiděláváte práci někomu, komu už tak beztak nevoní.

Jasně, dalo by se všechno svém na firmy, které mají odpad svážet… Ale to by nebylo fér. Zaprvé, lidi by se měli naučit zmenšovat svůj odpad tak, aby se pohodlně vešel do kontejnerů, které jsou už tak většinou dost velké. A pokud to ani tak nepůjde, prostě si ho vezměte zpět domů, nebo třeba navštivte kontejner o nějaký ten metr dál.

A pokud už se vám nelíbí, že jsou kontejnery třeba plné pořád, v Olomouci neexistuje snazší možnost, než dotyčný kontejner vyfotit a přes speciální aplikaci poslat přímo tam, kde s tím mohou něco dělat.

Tím, že kontejner nebudete zbytečně přeplňovat, že se budete snažit svůj odpad co nejvíce zmačkat, aby zabral co nejméně místa a v neposlední řadě i tím, že přeplněný kontejner nahlásíte, ušetříte práci a nervy nejen sobě, ale i všem těm, kteří přijdou po vás.

A taková malá perlička na závěr. Pokud žádného souseda, který by přeplňoval kontejnery a vytvářel skládky kolem nich nemáte, budete se muset smířit s tím, že jste to vy.

 

Další články