Zlatý slavík v Zábřehu
"Můžete sbírat slavíky, vyprodávat haly a tvářit se nedostupně. Můžete být hvězda a mít nos nahoru.…
foto: Archiv
11. 03. 2023 - 12:42
Herečka, zápasník a herec. Slávka Budínpová, Gustrav Frištěnský a Václav Babka. Zastupitelstvo města Olomouce schválilo počátkem března pojmenování tří nových ulic po těchto třech osobnostech, spjatých i s naším městem. Ulice se nacházejí na Tabulovém vrchu, ve Slavoníně a v Týnečku.
Podle slavného zápasníka Gustava Frištenského bude pojmenována nově vznikající ulice na Tabulovém vrchu navazující na Hněvotínskou nedaleko nového supermarketu. V lokalitě probíhá stavba dvou bytových domů.
V blízkosti slavonínské pískovny Hamrys zase probíhá dostavba dvou rodinných domů a další získal stavební povolení. Nová ulice bude pojmenovaná podle herečky Slávky Budínové a naváže na ulici Požárníků.
A v Týnečku, kde končí stavba šesti nových domků, vznikne ulice pojmenovaná po olomouckém herci a držiteli Ceny města Olomouce Václavu Babkovi.
Návrhy a pojmenování nových ulic prošlo schválením v komisích městských částí i v komisi pro kulturu a cestovní ruch. Poté je schválila městská rada a nakonec zastupitelstvo.
Ve městě je nyní celkem 714 ulic a náměstí.
"Můžete sbírat slavíky, vyprodávat haly a tvářit se nedostupně. Můžete být hvězda a mít nos nahoru.…
Zámek Čechy pod Kosířem vstupuje do jubilejní sezóny. Letos si připomíná deset let od otevření…
Moravské divadlo Olomouc znovu potvrzuje, že i regionální scéna může mít světový dosah. Baletní…
Že i na malém jevišti se dá hrát velký muzikál, ukazuje nejnovější inscenace Moravského divadla…
Akademický týden Univerzity Palackého v Olomouci, který se uskuteční od 16. do 22. února, tradičně…
Italské barokní malířství v Římě rozkročené mezi dvěma názorovými póly – naturalismem a klasicismem…