Zlaté loučení Zatloukalová získala titul a ukončila kariéru

Zatloukalová získala titul a ukončila kariéru

14. 02. 2023 - 11:28

O víkendu se v pražské Stromovce uskutečnilo Mistrovství České republiky v halových vícebojích. Olomoucké atletice tento šampionát přinesl jednu výbornou a jednu špatnou zprávu. Barbora Zatloukalová získala zlatou medaili.

Bezpochyby nejlepšího výsledku ze tří zástupců olomoucké atletiky dosáhla Barbora Zatloukalová, která se po dvou halových bronzech a jednom stříbru konečně dočkala medaile nejcennější. Touto zlatou medailí rovněž zkompletovala svoji sbírku jak z venkovního sedmiboje, tak i halového pětiboje. Jako jediná se v ženské kategorii dostala přes čtyři tisíce bodů. Konečným součtem 4074 bodů zvítězila a stala se tak mistryní České republiky v halovém víceboji za rok 2023.

Svůj víceboj začala úžasným osobním rekordem na překážkách 8.73 s. Tím se naladila na dobrou vlnu a pokračovala dalšími fantastickými výkony. Ve skoku dalekém dolétla na 5,87 m. Koule doputovala do vzdálenosti 11,85 m. Ve výšce se Barča pohybovala na hranici svého osobního rekordu, za kterým nakonec zaostala o pouhý centimetr výkonem 1,71 m. Závěrečným během na osm set metrů si kontrolovala svoji zlatou medaili a doběhla třetí ve výkonu 2:23.28.

Svěřenkyně trenéra Zdeňka Rakowského už před samotným závodem avizovala, že tento víceboj bude její posledním. Z důvodů dokončení magisterského studia se Barbora rozhodla ukončit svoji atletickou kariéru a vydat se na cestu novou.

Závodu se účastnila také Michaela Gieselová, která dokončila víceboj se ziskem 3573 b na krásném sedmém místě. I ona se v překážkách vyhoupla k sezonnímu maximu 8.93 s. Ve výšce dosáhla výkonu 1,56 m, v kouli 8,98, ve skoku dalekém 5,67 a závěrečných 800 m doběhla v čase 2:25.83.

Jakub Dostálek dosáhl solidního výkonu 4495b a náročný dvoudenní juniorský sedmiboj dokončil na devátém místě. Výkony v jednotlivých disciplínách: 60 m - 07.36 / skok do dálky - 6.37 / Vrh koulí - 10.75 / Skok vysoký - 1.74 / 60m překážek - 08.86 / Skok o tyči - 4.10 /1000m - 3:13.50.